چسباندن – چوب دستی ایران توافق فرانسه

چسباندن – چوب دستی: ایران توافق فرانسه آمریکا ایرانی فرانسه آمریکایی ایرانی ها

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اروپا در حال وقت سوزی است / سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه

سید محمد علی حسینی در یادداشتی که در پیج اینستاگرام خود انتشار داده است نوشت: بیانیه نهایی نشست اخیر سران کشورهای گروه هفت دارای بند مهمی در خصوص کشور عزیزمان ا

اروپا در حال وقت سوزی است / سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه: اروپا در حال وقت سوزی است

عبارات مهم : اروپا

سید محمد علی حسینی در یادداشتی که در پیج اینستاگرام خود انتشار داده است نوشت: بیانیه نهایی نشست اخیر سران کشورهای گروه هفت دارای بند مهمی در خصوص کشور عزیزمان ایران بود که با توجه به روند مذاکراتی که میان جمهوری اسلامی و اروپا در جریان هست، پرداختن به آن مهم به نظر می رسد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه با اشاره به این که آلمان، فرانسه، انگلیس و ایتالیا بااهمیت ترین نقش را در تهیه و تصویب بیانیه نهایی داشته اند اظهار کرد: با وجود مواضع صریح و روشن مقامات کشورمان راجع به ضرورت تعهد اروپا به عدم ورود به مباحث توان دفاع موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران؛ اروپایی ها ولی با چشم پوشی از فروش بی رویه سلاح های مرگبار خود به رژیم های متجاوز منطقه و نقش موثر و آشکاری که در ناآرامی، بی ثباتی و رشد افراط گرایی در منطقه و نهایتا ترساندن صلح و امنیت بین المللی داشته اند، اتهامات بی اساس و مغرضانه خود را در هر دو زمینه متوجه کشورمان کرده اند.

اروپا در حال وقت سوزی است / سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه

حسینی ادامه داد: اروپا همچنین با فراموشی کارها و ابتکاراتی که همراه با آمریکا در حمایت و تقویت پدیده تروریسم و گروههای تروریستی چون داعش داشته، جمهوری اسلامی را متهم به حمایت مالی تروریسم و گروه های تروریستی کرده و کشور عزیزمان ایران را دعوت به ایفای نقشی سازنده و کمک به تلاش ها جهت مقابله با تروریسم و یافتن راه حل های سیاسی و برقراری صلح در منطقه کرده است! این درحالی است که کشور عزیزمان ایران بیشترین و موثرترین نقش رادر مبارزه علیه داعش و سایر گروه های تروریستی (تحت الحمایه مالی، سیاسی، تسلیحاتی و لجستیکی غربی، صهیونیستی، عربی) در عراق و سوریه داشته و علی رغم مدعیان غربی، همواره برحل و فصل مسالمت آمیز منازعات منطقه ای از جمله در سوریه و یمن تاکید داشته و در این مسیر، پیشگام و صاحب رای و ابتکار بوده است.

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه اظهار کرد: این بیانیه حتی در باره عنوان هسته ای با مفروض دانستن اتهامات دروغین سال های گذشته، سخن از تضمین همیشگی صلح آمیز بودن برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران مطابق با الزامات بین المللی مبنی بر عدم دستیابی، توسعه و یا ساخت سلاح هسته ای می راند! گرچه اختلافات آمریکا در اجلاس اخیر با سایر اعضای گروه ۷ بویژه طرف های اروپایی اطراف مباحث مختلف، جدی، نمایان و غیر قابل انکار است و نهایتا منجر به بعد گرفتن امضای آقای ترامپ از زیر بیانیه نهایی اجلاس گردید، اروپا ولی زیر بیانیه ای را امضاء کردکه بند مربوط به جمهوری اسلامی آن صد در صد منطبق با خواست و رضایت عضو سابق، شرور و بدعهد برجام بوده هست. از این رو به نظر می رسد در رابطه با برجام، متاسفانه اروپا نیز به دنبال آمریکا در حال وقت سوزی هست؛ آیا که کمترین پیامد موضع اخیر اروپا در کشور عزیزمان ایران این است که اروپا جهت نجات برجام نه عزم و اراده جدی دارد و نه صداقت و توان مورد نیاز و نه شایسته و سزاوار اعتماد.

سید محمد علی حسینی در یادداشتی که در پیج اینستاگرام خود انتشار داده است نوشت: بیانیه نهایی نشست اخیر سران کشورهای گروه هفت دارای بند مهمی در خصوص کشور عزیزمان ا

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | بیانیه | وزارت امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog